Klauzula Informacyjna - RODO

Szanowni Państwo,

Od 25 maja 2018 roku w zakresie ochrony danych osobowych będzie stosowane Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, w szczególności z ogólnym Rozporządzeniem, celem zapewnienia właściwej ochrony danych osobowych, osobie, której dane dotyczą, należy przede wszystkim podać informacje dotyczące przetwarzania jej danych osobowych określone w art. 13 lub 14 RODO – w zależności od tego, czy zostały one pozyskane bezpośrednio od osoby której dane dotyczą, czy też z innych źródeł.

W świetle powyższego pragniemy poinformować Państwa, że Administratorem Państwa danych osobowych jest : Laser Paweł Równicki , Daszyńskiego 4 , 28-300 Jędrzejów... - Klauzula Informacyjna

Strony WWW

 

Strona Standard

WIZYTÓWKA +

Strona Medium

CMS Medium

Strona Extra

CMS Extra

System CMS + + +
Edytor rozszerzony - + +
Banery statystyczne
+ + +
Banery dynamiczne - - +
Dodatek email kontakt - + +
Layot rozszerzony
- + +
System kopia zapasowa  - + +
Google Maps + + +
Hosting 1 rok gratis (1 GB) + + +
  680,00 PLN netto 1290,00 PLN netto
1580,00 PLN netto

Ile Kosztuje Strona Internetowa?

Ile powinno kosztować zrobienie strony internetowej? Jaka jest cena utrzymania witryny WWW?

Ceny stron internetowych wahają się od 150 złotych do 5.000 złotych.  Dlaczego taka duż rozbieżność. Wszystko zależy przede wszystkim od funkcjonalnością tworzonej strony,  profesjonalizmu,  wykonawcy, czasem wykonania oraz czy sami bedziemy aktualizować stronę czy nie.  Funkcje, w które ma być wyposażona witryna internetowa mają bezpośrednie przełożenie na koszt jej wykonania.

Podstawowa wersja, zwana zazwyczaj "wizytówką", zawiera kilka podstron z informacjami o firmie, jej produktach lub usługach i sposobem kontaktu wraz z mapą dojazdu. Sprawiedliwa cena za wykonanie takiej strony to 500 - 1200zł, zależnie od umiejętności graficznych wykonawcy.


Ile powinien kosztować  system CMS?

Obecnie prawie nie tworzy się już stron - wizytówek, ponieważ właściciele mają potrzebę edytowania treści podstron, a nie chcą płacić za każdą zmianę. W tym celu stronę - wizytówkę wyposaża się w panel administracyjny, w którym można ręcznie edytować podstrony przy pomocy narzędzi bardzo przypominających te z Worda (przyciski pogrubienia, wstawienia odnośnika itp.).

Taka "dynamiczna" strona nosi nazwę Systemu Zarządzania Treścią (powszechnie używa się skrótu CMS z angielskiego "Content Management System").

Cena tego typu strony powinna mieścić się w zakresie od  800 do 2500 złotych - zależnie od tego, jak zdolny jest wykonawca i jak dużo elementów na stronie będzie można zmieniać ręcznie (np. czy będzie można dodać zupełnie nowy dział z poziomu panelu administracyjnego).

Jeśli wykonawca strony jest ekspertem i wyposaża stronę w dodatki wspomagające pozycjonowanie, dodające zdjęcie do wyników wyszukiwania Google, zabezpieczające stronę, robiące automatyczne kopie zapasowe na wypadek awarii i inne, to jego usługi z pewnością będą droższe - należy liczyć się z wydatkiem od 1000zł do 3000zł. Zapoznaj się z moją ofertą tworzenia stron, by poznać szczegóły.

Nietypowe strony, jak portale internetowe, serwisy aukcyjne, czy ogłoszeniowe mogą kosztować od 6.000 do kilkudziesięciu tysięcy złotych, zależnie od stawianych przed nimi wymagań.

Warto w tym przypadku zapytac o wycenę przynajmniej kilka różnych firm tworzących strony internetowe.  Koszt zrobienia strony internetowej przez amatora lub profesjonalistę

Drugim znacznym czynnikiem, od którego zależy cena strony internetowej, jest jakość wykonawcy.

W Internecie mnóstwo jest ofert zrobienia witryny za 50 - 500zł. Możesz być pewien, że taki wykonawca to amator, a jego dzieło będzie nadawało się do kosza. Pamiętaj, że strona ma reprezentować Ciebie - nie może więc wyglądać inaczej, niż świetnie.

Nie powinieneś także przepłacać. Oferty stworzenia stron powyżej limitów, które podałem, są zdecydowanie przesadzone. Nie otrzymasz za to żadnej dodatkowej jakości.

Pamiętaj, by zawsze sprawdzać jakość wykonawcy przed powierzeniem mu zlecenia. Ustalcie sprawiedliwą cenę, aby każdy z was był zadowolony.
Ile kosztuje zrobienie strony internetowej zależnie od czasu?

Kwestia czasowa ma w przypadku stron internetowych raczej drugorzędne znaczenie. Wykonanie:

  •     strony - wizytówki powinno zająć około tygodnia
  •     CMSu może potrwać 2 - 3 tygodnie
  •     sklepu internetowego pewnie zajmie miesiąc
  •     bardziej nietypowej strony to kwestia kilku miesięcy

Jeśli chcesz mieć stronę w znacznie krótszym czasie, pewnie będziesz musiał dopłacić prawie o tyle procent więcej, o ile procent szybciej chcesz otrzymać gotową stronę w stosunku do powyższych norm.
Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Do funkcjonowania strony niezbędne jest wykupienie domeny (adresu internetowego) za  od 1 zł w momencie zakupu do 150 zł  opłaty w nastepnym roku (opłata roczna) i hostingu (zawsze włączonego komputera, na którym będą trzymane pliki) za około 150 zł rocznie.

Laser
Paweł Równicki
ul. Daszyńskiego 4, 28-300 Jędrzejów
tel. +48 41 386 56 26;
fax +48 41 386 65 76

Czynne od Poniedziałku do Piątku: od godz. 9.00 do 17.00, Sobota: od godz. 9.00 do 14.00.